WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA W LEKKIEJ ATLETYCE
BIAŁOGARD
, 12.06.2013 r.

--------------------------------------------------------------------------

Tak dobrego wyniku pod względem medalowym nie przypominam sobie. Sześć medali, w tym cztery złote, przywieźli zawodnicy Hermesa reprezentujący Gimnazjum
nr 1 w Gryfinie z Wojewódzkiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce, która odbyła się w środę 12 czerwca w Białogardzie.
Podwójną złotą medalistką została Amelia Starosta wygrywając konkursy rzutu oszczepem oraz rzutu dyskiem. Także dwa medale wywalczył Piotr Oleszczyszyn zwyciężając w rzucie oszczepem oraz zajmując trzecią lokatę w biegu na 110 ppł. Kolejne złoto przywiozła do Gryfina zwyciężczyni skoku wzwyż - Marta Kwiecień. Szósty, medal zdobyła Karolina Jenne zajmując trzecią lokatę w biegu na 300 m.

Marta Kwiecień pokonując poprzeczkę na wysokości 1.62 m ustanowiła nowy rekord klubu młodziczek Poprzedni należał do Dominiki Mirek (1.61 m) i był ustanowiony
w 2007 r. Tym wynikiem Marta uzyskała II klasę sportową i wypełniła normę na Mistrzostwa Polski Młodziczek, które odbędą się pod koniec września w Radomiu. Aktualnie w Polsce tylko dwie młodziczki skoczyły wyżej od Marty! (kliknij)

Marta Kwiecień podczas skoku na wysokości 1.60 m. Białogard, 12.06.2013 r.

Dwa razy czwarte miejsca przypadły Marice Wójs. Najpierw po przebiegnięciu 100 ppł, a później na 300 m. gdzie medal przegrała z Karoliną. Na osłodę mogłaby być radość z bardzo dobrych wyników ale awaria urządzenia mierzącego czas sprawiła, że wyniki nie mogą być uznane, bo czasy były mierzone w sposób ręczny. Dotyczy to również zawodniczek biegających biegi średnie, gdzie Paulina Naumowicz na
1000 m i Marta Kaciupa na 600 m, pobiegły lepiej od dotychczasowych, swoich rekordów.