LIGA MŁODZIKÓW (WIELKOPOLSKA) + MITYNG
Poznań, 07.09.2013 r.

Pierwsza sobota po rozpoczęciu roku szkolnego przyniosła nowy rekord klubu młodziczek. Podczas zawodów w Poznaniu 14-letnia Paulina Naumowicz "poszła",
w chodzie na 3000 m, tak szybko jak nikt dotąd w naszym klubie i wynikiem 18:07,41 s poprawiła dotychczasowe najlepsze osiągnięcie w tej konkurencji, należące do Karoliny Jenne (18:23,65 s) z przed dwóch lat.
Klubowy statystyk podaje także wynik Edyty Rybackiej z 2001 r. gdzie także w Poznaniu uzyskał wynik ok. 18:09 ale wynik jest niepełny i niepotwierdzony. Jednak wynik Pauliny także jest lepszy od wyniku Edyty.
Osiągnięcie Pauliny to jedna z największych tegorocznych niespodzianek w naszym klubie. Szansa na poprawę tego rezultatu już w najbliższą sobotę podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Szczecinie.
Brawo Paulina, brawo trener Jan Podleśny.

O kolejną, miłą niespodziankę pokusił się Maciek Chlasta, który mimo mocnych braków treningowych spowodowanych kontuzją, uzyskał rekord życiowy w biegu na
300 m - 40,36 s a jednocześnie IV klasę sportową i razem z Pauliną witamy ich
w ekskluzywnym gronie "THE BESTciarzy"

Mimo słonecznej pogody o dobre wyniki było trudno a to za sprawą porywistego wiatru, szczególnie utrudniającego rywalizację sprinterów i płotkarzy. Także w skokach zbyt duży wiatr utrudnia wykonywanie swoich prób. Mimo tak niekorzystnej sytuacji startujący w biegu na 110 ppł. Kuba Nowicki prawdopodobnie uzyskałby swój nowy rekord i być może IV klasę ale potknięcie na ostatnim płotku, skutecznie pokrzyżowało te zamiary. Mam nadzieję, że w następnym starcie uda się to zrealizować.
Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali złoci medaliści z sprzed tygodnia. Marta Kwiecień wynikiem 1,55 m zajęła 2 miejsce w skoku wzwyż, Klaudia Szkudlar startując w gronie juniorek na 200 m zajęła 3 miejsce - 27,34 s. Sławek Jakubik w biegu na 600 m uzyskując 1:29,66 s. (rek. życiowy) zajął 1 miejsce a sztafeta 4x100 dziewcząt w tym samym składzie co na M. Woj. zajęła 2 miejsce uzyskując nieco lepszy czas - 52,67 s.

Gratulacje dla wszystkich za dobre wyniki i walkę!

zdjęcia z zawodów         komunikat końcowy

Copyright 2013 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.