MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW
Szczecin
, 14.09.2013 r.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików za nami. Hermes zakończył zawody
w Szczecinie - 14.09.2013. z "podniesionym czołem". W rywalizacji z zawodnikami naszego województwa i prawdopodobnie najsilniejszym lekkoatletycznie województwem w naszym kraju (woj. wielkopolskie) okazało się, że jesteśmy jednymi
z najlepszych. W punktacji klubowej zajęliśmy 5 miejsce (sklasyfikowano zawodników
z 52 klubów - zobacz) gromadząc 22 punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży (prawdopodobnie jest to ilość rekordowa w historii klubu).
Nasi zawodnicy zdobyli 3 medale: złoto - sztafeta dziewcząt 4x100 m (Błaż, Kociuba, Karpicka, Kostka), srebro - Marta Kwiecień (skok wzwyż) i Sławek Jakubik
(bieg na 2000 m). Za dwa tygodnie Mistrzostwa Polski w tej kategorii. Na pewno wystartuje Marta i Sławek a kto jeszcze to okaże się po decyzji Zarządu ZZLA (nasze województwo ma przyznane 14 miejsc). Liczę także na "złotka" jednak w przypadku sztafet sprawa jest inna. W MP wystartuje 8 najlepszych zespołów (wedłu uzyskanych czasów) z wszystkich zawodów międzywojewódzkich w kraju. Niektóre zawody odbyły się wczoraj a niektóre dopiero dzisiaj więc trzeba będzie trochę poczekać
(aktualny ranking sztafet).

Monika Karpicka   -   Karina Kostka   -   Dominika kociuba   -   Julia Błaż
sztafeta dziewcząt 4x100 m z trenerem Ziutkiem i trenerką Anią

Srebrny medale dla naszego klubu wywalczyła po pasjonującej walce Marta Kwiecień
w skoku wzwyż wynikiem 1.60 m. "Życiówki" nie ma ale było blisko, może następnym razem a najlepiej za dwa tygodnie podczas Mistrzostw Polski, na które Marta się wybiera. Trzeba zaznaczyć że Marta rywalizowała w doborowym towarzystwie bo
z drugą i czwartą zawodniczką z MP Młodzików w tamtym roku.

Drugi srebrny medal padł łupem Sławka Jakubika startującego w biegu na 2000 m. Sławek pobiegł rekordowo - 6:03.91 s (aktualnie siódmy wynik w kraju) i zajmując 2 miejsce zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Polski.

Bardzo, bardzo blisko od medalu była Marika Wójs oraz Monika Karpicka. Marika na mętę biegu na 300 ppł. wbiegła równo z koleżanką z klubu Przełaj Żerków (WLP)
i o miejscu musiała zdecydować fotokomórka, a o przegranej Mariki zdecydowały
jedyne 2 tysięczne s. Jednak wielkie brawa za walkę i nowy swój rekord (49.02 s).
Nieco więcej bo 1 setna sekundy dzieliła od brązowego medalu w biegu na 100 m Monikę. Również w tym przypadku wynik (13.05 s) to nowy rekord życiowy. Co ważne to obie zawodniczki są młodsze o rok i o swój medal powalczą jeszcze w następnym roku.

Marika Wójs                   Monika Karpicka

Dwa razy na piątym miejscu rywalizację zakończyła Klaudia Szkudlar. Najpierw w skoku w dal gdzie bardzo dobry wynik - 4.93 m wystarczył "tylko" na 5 miejsce. Później pobiegła na 300 m i mimo rekordu życiowego i wyniku na poziomie II klasy - 42.91 s
także 5 miejsce. Trzeba przyznać, że poziom tych konkurencji był bardzo wysoki.

Także 5 miejsce zajęła w konkursie pchnięcia kulą Julka Błaż uzyskując wynik 9.61 m. Julia wykazuje się sporą wszechstronnością (złota medalistka w sztafecie 4x100) co wskazywałoby na kierunek w stronę wieloboju. Czas pokaże.

Nie zapominam o sympatycznej Paulinie Naumowicz, która mimo przeziębienia wystartowała w chodzie na 3000 m zajmując także 5 miejsce. Wynik - 18:09.22 s. nieco gorszy jak jej osiągnięcie rekordowe ale to przeziębienie Paulinę usprawiedliwia :)

.                 Klaudia Szkudlar                                Julia Błaż          Paulina Naumowicz

O tym, że to był dobry występ naszych zawodników i zawodniczek świadczy poniższa tabela przedstawiająca osiągnięcia młodzików na MMM w ostatnich 7 latach.

Rok Ilość medali Ilość punktów
2013 3 22
2012 1 15
2011 0 8
2010 3 13
2009 1 10
2008 3 12
2007 3 14

Na wyróżnienie zasługuje także  Kuba Nowicki, który w biegu na 110 ppł osiągnął wynik 17.59 s (rekord życiowy), wypełniając tym samym normę na IV klasę a więc witaj Kuba w gronie najlepszych zawodników naszego klubu tzw. "THE BESTciarzy"

Zawodnicy, którzy punktowali:

- Błaż, Kociuba, Karpicka, Kostka 4x100 1 miejsce - 3 pkt.
- Marta Kwiecień wzwyż 2 miejsce - 2
- Sławek Jakubik 2000 m 2 miejsce - 2
- Marika Wójs 300 ppł 4 miejsce - 1
- Monika Karpicka 100 m 4 miejsce - 1
- Julia Błaż kula 3 kg 5 miejsce - 1
- Paulina Naumowicz chód 3000 5 miejsce - 1
- Klaudia Szkudlar w dal 5 miejsce - 1
- Klaudia Szkudlar 300 m 5 miejsce - 1
- Karina Kostka 100 m 6 miejsce - 1
- Kuba Nowicki w dal 6 miejsce - 1
- Marika Wójs 100 ppł 6 miejsce - 1
- Miszela Kałachurska wzwyż 7 miejsce - 1
- Marta Kwiecień 100 ppł 8 miejsce - 1
- Kuba Nowicki 110 ppł 9 miejsce - 1
- Artur Durczak 600 m 10 miejsce - 1
- Grzegorz Rudziński 2000 m 10 miejsce - 1
- Maciek Chlasta 300 ppł 11 miejsce - 1

Gratulacje dla wszystkich za walkę oraz za nowe swoje rekordy.

komunikat z zawodów              galeria zdjęć z zawodów

Copyright 2013 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.