OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MKS-UKS
GRYFINO
, 27.04.2013 r.

188 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 15 klubów województwa zachodniopomorskiego, rywalizowało w sobotę 27 kwietnia 2013 r. o medale
Otwartych Mistrzostw Województwa MKS-UKS w Lekkiej Atletyce.
Zawodnicy byli klasyfikowani w dwóch kategoriach: młodzików i juniorów. Dla naszych zawodników były to zawody inauguracyjne a więc rozpoczynające sezon letni 2013.
22 medale, w tym 7 złotych, padło łupem naszych sportowców. To dobra zachęta do pracy i nadzieja na sukcesy w rozpoczętym sezonie.

Po nocnych opadach deszczu gryfińska "super bieżnia" była jak puszysty serek wiejski stanowiąc dodatkową atrakcję udziału w naszych zawodach. Wyniki rywalizacji sprinterów i średniaków stanowiły odzwierciedlenie stanu gryfińskiego obiektu lekkoatletycznego. Jeżeli nic się nie zmieni to w niedługim czasie do Gryfina, na zawody lekkoatletyczne, nikt nie przyjedzie.

W zawodach wystartowało 47 zawodniczek i zawodników naszego klubu. Dziewięcioro z nich uzyskało klasy sportowe - 5 klas czwartych (Stefaniuk, Kwiecień, Kałachurska - skok wzwyż i Starosta, Oleszczyszyn - rzut oszczepem)  i 4 piąte. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła 13-letnia Weronika Stefaniuk uzyskując w swoim pierwszym "poważnym" konkursie, doskonały wynik -1.48 m, uzyskując od razu IV klasę. Taki wynik, w zeszłym roku, dawał 9 miejsce w Polsce w kategorii dzieci (do lat 13).

Składając ukłon statystyce należy odnotować Rekord Klubu Amelii Starosty w rzucie oszczepem 500 g - 33,40 m. Amelia poprawiła rezultat z poprzedniego roku o 22 cm. W poprzednim roku zmieniła się waga oszczepu dla młodziczek i juniorek młodszych. Wcześniej młode oszczepniczki rzucały oszczepami 600 g.
Drugi wynik istotny dla klubowej statystyki uzyskała w skoku wzwyż Marta Kwiecień pokonując poprzeczkę na wysokości 1,51 m, uzyskała najlepszy wynik w historii klubu wśród zawodniczek 14 letnich.

Po pierwszym starcie daje się zauważyć że forma naszych zawodników i zawodniczek jest dość zróżnicowana. Niektórzy już biją rekordy życiowe a niektórzy "budzą się dopiero ze snu zimowego". Ciekawe czy zdążą się dobudzić? Zapewne w trakcie trwania sezonu  ich forma będzie zwyżkować i zapewne jeszcze wielokrotnie będę mógł przekazywać informacje o dobrych osiągnięciach naszych lekkoatletów.

komunikat z zawodów          zestawienie wyników wg. klubów         zdjęcia

wyniki naszych zawodników

Copyright 2013 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.