MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MŁODZIKÓW
Szczecin
, 31.08.2013 r.

--------------------------------------------------------------------------

Dobry występ naszych młodzików (zawodnicy do lat 15) 31 sierpnia w Szczecinie podczas Mistrzostw Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce
sprawił że wiele uśmiechu pojawiło się na twarzach naszych zawodników i trenerów. Uzyskano wielo nowych rekordów życiowych co przyniosło spory dorobek medalowy
(12 medali w tym 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe). Złote medale wywalczyli: Klaudia Szkudlar w skoku w dal, Marta Kwiecień w skoku wzwyż, Jakub Nowicki w skoku
w dal, Sławek Jakubik w biegu na 1000 m i sztafeta 4x100 m dziewcząt (Błaż, Kociuba, Karpicka, Kostka). Podwójnym medalistami zostały: Klaudia Szkudlar
(w dal i 300 m - brąz) oraz Marta Kwiecień (wzwyż i 100 ppł - brąz).

Nasze "złotka"

Klaudia Szkudlar         Marta Kwiecień        Sławek Jakubik         Kuba Nowicki

Karina Kostka        Monika Karpicka      Dominika kociuba     Julia Błaż
sztafeta dziewcząt 4x100 m

Ciekawostka - skok wzwyż dziewcząt przyniósł nam komplet medali bo oprócz Marty srebro wywalczyła Weronika Stefaniuk a brąz Miszela Kałachurska.

Srebrne medale dla naszego klubu wywalczyły: Paulina Naumowicz w chodzie na 3000 m, Marika Wójs w biegu na 300 ppł i wspomniana wyżej Weronika Stefaniuk
w skoku wzwyż.

Paulina Naumowicz                                        Marika Wójs

Brązowy medal zdobyła Karina Kostka w biegu na 100 m i wspomniane wcześniej: Marta Kwiecień w biegu na 110 ppł, Klaudia Szkudlar w biegu na 300 m i Miszela Kałachurska w skoku wzwyż.

Karina Kostka

O tym, że to był dobry występ naszych zawodników i zawodniczek świadczy poniższa tabela przedstawiająca osiągnięcia młodzików w ostatnich 5 latach.

Rok Ilość medali Ilość medali złotych
2013 12 5
2012 11 4
2011 4 0
2010 7 5
2009 13 2

Na wyróżnienie zasługuje Sławek Jakubik który w biegu na 1000 m osiągnął wynik 2:42,57 s (rekord życiowy), który plasuje go na 4 miejscu krajowych tabel młodzików. Świetny wynik uzyskała również, w skoku wzwyż, 13-letna Weronika Stefaniuk, która jeszcze przez dwa lata będzie startować jako młodziczka. Osiągnięty wynik – 1,53 m plasuje Weronikę na trzecim miejscu w tabelach krajowych dziewcząt do lat 13.

Za dwa tygodnie, 14 września w Szczecinie odbędą się Mistrzostw Międzywojewódzkie Młodzików i mam nadzieję, że forma naszych zawodników nadal będzie rosła i uda się przywieźć kilka medali do Gryfina.

Gratulacje dla wszystkich za walkę oraz za nowe swoje rekordy.