- MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW

Toruń
, 25-26.10.2010 r.

--------------------------------------------------------------------------

Jakże miłe informację dotarły do nas z Torunia, gdzie odbywa się tegoroczny Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego lub jak ktoś woli Mistrzostwa Polski w kategorii młodzika (do 15 lat) w lekkiej atletyce. Dzisiaj (sobota, 25 września) Paweł Pankratow, wychowanek Jana Podleśnego zajął 1 miejsce w biegu na 2000 m.  uzyskując zaszczytny tytuł Mistrza Polski. Paweł aby zdobyć tytuł musiał pobiec w czasie nowego rekordu klubu młodzików (5:49.76 s.). Mam nadzieję, że ten ogromny sukces stanie się początkiem wspaniałych osiągnięć tego młodego zawodnika.

Dużym sukcesem zakończyła udział w biegu na 300 ppł. Natalii Ślęzak (tr. Marek Konecki), która także uzyskała wynik lepszy od rekordu klubu młodzików (47,08 s.)
i zajęła siódmą lokatę. Niestety, w konkursie skoku w dal, wynik jaki uzyskała (4,67 m) daleko odbiegał od jej rekordowego (5,48 m), pozwalając na zajęcie jedynie 16 miejsca.
Nasza trzecia reprezentantka, Sara Idczak, wystartowała w rzucie młotem i chociaż jej trenerka Dorota Chlasta jest niezadowolona to jednak Sara spisała się bardzo dobrze. Uzyskując odległość 37,56 m. ustanowiła swój nowy rekord i zajęła 13 miejsce.