BRAWA DLA OLI I ALI - DWA MEDALE DLA HERMESA !!!

XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
w Gimnastyce Artystycznej.

Prawo udziału w OOM uzyskały dwie zawodniczki HERMESA.
ALEKSANDRA KUBIAK i ALICJA FLOREK.

Rewelacyjnie zaprezentowała się Ola Kubiak, która w wieloboju składającym się z trzech układów zajęła 3 miejsce oraz w finale w układzie taneczno-akrobatycznym zajmując również 3 miejsce wywalczyła drugi brązowy medal.

Ala Florek zajmując 20 miejsce w wieloboju może również cieszyć się ze swojego sukcesu.

W pierwszym dniu zawodów dziewczęta rywalizowały w układzie taneczno-akrobatycznym. Ola ćwiczyła bardzo dobrze plasując się na drugim miejscu i uzyskując awans do finału. Ala zajęła 25 miejsce. W drugim dniu rywalizacji zawodniczki wykonywały dwa układy: ze skakanką i z obręczą. Ala Florek w skakance została sklasyfikowana na 27 miejscu, a z obręczą na 17 miejscu.

Aleksandra Kubiak po dobrym występie w pierwszym dniu zawodów w pozostałych układach również plasowała się w ścisłej czołówce, a w układzie ze skakanką zajmując 4 miejsce wywalczyła awans do drugiego finału.

W trzecim dniu zawodów odbywały się finały, w których zawodniczka Hermesa zdobyła swój drugi brązowy medal w układzie taneczno-akrobatycznym. W układzie ze skakanką Ola została sklasyfikowana na
7 miejscu
.

Poza pucharami i medalami dziewczęta zdobyły 11 punktów we współzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży.

Gratulacje dla młodych zawodniczek HERMESA Gryfino oraz dla trenerek pani Oleny Turkiny i Małgorzaty Stefańskiej.