Powrót

RENATA WICEMISTRZYNIĄ POLSKI JUNIOREK !!!

W dniach 08-09.07.2006 r. w Słupsku odbyły się
Mistrzostwa Polski Juniorów w LA.

W zawodach wystartowało 6 reprezentantów MKS Hermes, wśród których rewelacyjnie spisała się Renia Wensierska zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski, posyłając młot na odległość 54,81 m. Renata wzięła także udział w konkursie pchnięcia kulą uzyskując rezultat 10,10 m. co pozwoliło na zajęcie 17 miejsca.

Startującemu w konkursie skoku wzwyż Tomkowi Weczerze zabrakło trochę szczęścia aby także być szczęśliwym posiadaczem medalu MPJ. Dość pechowo nie przeskoczył poprzeczki zawieszonej na wysokości 2,08 m chociaż do 2,04 skakał bezbłędnie jako jeden z nielicznych w konkursie.
Pokonanie w pierwszej próbie 2,04 "starczyło jedynie" na zajęcie  4 miejsca.

Także o pechu może mówić Majka Nadała, której 0,04 s. zabrakło aby znaleźć się w finale A biegu na 110 m. ppł. Po serii eliminacyjnej (15,16 s.) została sklasyfikowana na 9 miejscu
a więc pierwszym, które nie wchodził do Finału A biegu. Ostatecznie lekko załamana o przy gorszych warunkach pogodowych uplasowała się na 12 miejscu zawodów.

Na 13 miejscu w 7-boju uplasowała się Natalia Wawrzyniak, (zawody zostały rozegrane wcześniej 05-06.06.2006 w Bogatyni). Będąca w niepełnej dyspozycji startowej, trapiona przewlekłą kontuzją zawodniczka uzyskała nieco gorsze wyniki niż w tamtym roku. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku już w pełni zdrowa Natalia pokaże na co tak naprawdę ją stać.

Na duże słowa pochwały zasługuje startujący na dystansie 400 m.ppł. Mateusz Luchciński, który uzyskując czas  56,31 s. pobił swój rekord życiowy o 0,76 s. ustanawiając przy okazji nowy Rekord Klubu na tym dystansie. Ostatecznie Mateusz został sklasyfikowany na 17 miejscu.

Wynik 51,26 s. w biegu na 400 m. dał Tomaszowi Johnie
29 miejsce w klasyfikacji końcowej tej konkurencji.

Klub nasz zdobył łącznie 24,5 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa zajmując 57 miejsce na 174 sklasyfikowane kluby. Łącznie w zawodach wystartowali reprezentanci ponad 200 klubów z całej Polski.