Powrót

3 MEDALE DLA HERMESA

W dniach 4-5 marca w sali sportowej gościnnego gryfińskiego gimnazjum odbyły się bardzo widowiskowe zawody:
Mistrzostwa Województwa w Gimnastyce Artystycznej.
Startowało 70 zawodniczek z klubów województwa zachodniopomorskiego. Dziewczęta dopingowane przez licznie zgromadzonych kibiców stworzyły piękne widowisko sportowe, dość rzadko goszczące w Gryfinie. Bardzo dobrze spisały się startujące gryfinianki. W najmłodszej kategorii dzieci, które jeszcze nie uzyskały klasy sportowej zawodniczka Hermesa Gryfino Justyna Wójcikowska zajęła 10 m-ce, choć rywalizowała ze starszymi koleżankami nawet o 2 lata. Justynka była najmłodszą uczestniczką zawodów.

W klasie młodzieżowej (r.1997 i młodsze), w której zawodniczki startują już w trzech układach ( taneczno-akrobatycznym, ze skakanką i z obręczą) dobrze zaprezentowała się Wiktoria Żurowska zajmując 5 miejsce.

Zawodniczki w Klasie III (r.1996 i młodsze) startowały w tych samych układach układach co ich młodsze koleżanki. W tej klasie Hermes Gryfino okazał się "potęgą" zdobywając dwa medale. Aleksandra Kubiak (która jest młodsza o rok od swoich rywalek) zdobyła tytuł Mistrzyni Okręgu, a Alicja Florek wywalczyła trzecie miejsce.

W klasie II (r.1994 i młodsze) dziewczętom z Gryfina poszło trochę gorzej. Natalia Kozłowska zajęła 7 miejsce, a Patrycja Czajka miejsce 11.

W klasie I (r.1991 i młodsze), w której dziewczęta startowały w czterech układach (skakanka, obręcz, maczugi i wstążka) Katarzyna Żołnowska wywalczyła srebrny medal, a Ewelina Kuryło miejsce 5. W tej klasie wystąpiła jeszcze jedna zawodniczka z Hermesa Iwona Czarnojan, ale poza konkursem w jednym układzie ze wstążką.

Sekcja gimnastyki Artystycznej prowadzi nieustannie nabór dziewcząt. Zapisy w każdą sobotę w sali gimnazjum w Gryfinie 14.00.- 16.00.

Informacji o treningach udziela kierownik sekcji - Dariusz Żołnowski tel. 502-744-118