Powrót

Sukces młodych gimnastyczek Hermesa !!!

Trójka dziewcząt sekcji gimnastyki artystycznej HERMESA  zakwalifikowała się do XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski młodziczek i juniorek młodszych), która odbyła się
29-30.04.2005 r. w Białej Podlaskiej . Wśród młodziczek (III klasa sportowa-do 10 lat) startowały dwie zawodniczki: Patrycja Czajka (1995r)
i Aleksandra Kubiak (1997r.). Występując w trzech układach: taneczno-akrobatycznym, ze skakanką i z obręczą osiągnęły w wieloboju (suma pkt. z trzech układów) swój największy, jak do tej pory, sukces sportowy. Patrycja zajmując 24 lokatę a o dwa lata młodsza Ola 12 miejsce. Jeszcze lepiej zaprezentowała się Katarzyna Żołnowska. Startując
w rywalizacji juniorek młodszych (II klasa sportowa-do 12 lat) w czterech układach: ze skakanką, z obręczą, z maczugami i z piłką w wieloboju zajęła 3 miejsce (brązowy medal). Ponadto wywalczyła jeszcze udział
w dwóch finałach z przyborami. Z obręczą zajęła 8 miejsce, a w piłce poprawiła wynik z wieloboju zajmując 2 miejsce i zdobywając drugi medal na O.O.M. tym razem koloru srebrnego. Dziewczęta razem wywalczyły 18 punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci
i młodzieży prowadzonym przez MENIS. Wynik ten dał  7 lokatę w rywalizacji klubowej. To największy sukces od początku istnienia sekcji gimnastyki artystycznej MKS HERMES Gryfino, trzeba podkreślić, że te sukcesy oprócz ciężkiej, długotrwałej i systematycznej pracy dziewcząt to również zasługa pełnej poświęcenia i zaangażowania w pracy głównej
i jednej z najlepszych trenerek w Polsce pani Oleny Turkiny oraz pani Małgorzaty Stefańskiej.