MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA
JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH

Szczecin
, 29-30.05.2015 r.

Piątek 29 maja i sobota 30 maja okazały się dniami sukcesów naszych lekkoatletów.
Podczas rozegranych w tych dniach Mistrzostw Województwa Juniorów "zgarneliśmy" 17 medali (10 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe). Oprócz medali pojawiły się kolejne rekordy życiowe oraz uzyskane wyższe klasy sportowe. Najbardziej cieszy spektakularne zwycięstwo naszych sprinterek (Wójs, Szkudlar, Karpicka, Kostka)
w sztafecie 4x100 m nad dotychczasowymi dominantkami w województwie zawodniczkami MKL Szczecin i Sztormu Kołobrzeg. Uzyskany wynik to nowy rekord klubu oraz poważna szansa na udział naszych dziewcząt w finale OOM. Także duże brawa dla Pauliny Naumowicz za nowy rekord klubu w chodzie na 5000 m.

złoty medal srebrny medal brązowy medal

Julia Błaż - kula 3 kg
 Marta Kwiecień - wzwyż
 Oleszczyszyn Piotr - 110 ppł
 Kaciupa Marta - 400 m
 Łakomiec Rafał - 400 m
 Wójs Marika - 400 ppł
 Szkudlar Klaudia - 200 m
 Kaciupa Marta - 800 m
 Naumowicz Paulina - chód
 3000 m
 Zespół 4x100 m

Wójs Marika - 100 ppł
 Szkudlar Klaudia - 100 m
 Jakubik Sławomir - 800 m
 Rudziński Grzegorz - 3000 m
 Jakubik Sławomir - 1500 m
 Karpicka Monika - 100 m
 Kostka Karina - 200 m

Na wyróżnienie zasłużyła Marta Kaciupa zdobywczyni dwóch złotych medali (400m i 800 m). Klaudia Szkudlar przebiegła 100 m i 200 m uzyskując swoje nowe rekordy życiowe a wynik na 200 m (26,16 s) to tylko o 0,09 s gorszy od rekordu klubu. Może już niedługo :)  Bardzo dobry wynik uzyskała w swoim pierwszym starcie na 400 ppł. Marika Wójs. Ten dystans ma być dla Mariki w tym roku dystansem głównym a wynik jaki uzyskała (68,11 s) może, z dużą dozą prawdopodobieństwa, zapewnić Marice udział w tegorocznej OOM. Obecnie to 13 wynik na krajowych listach wśród juniorek młodszych.

W czasie zawodów odbyły się także Mistrzostwa Województwa Młodzików
w Wielobojach (5-bój dla dziewcząt i 6-bój dla chłopców) gdzie Hermes wzbogacił się
o kolejne 4 medale. W rywalizacji dziewcząt drugie miejsce zajęła Ola Kwiecień, trzecie Weronika Stefaniuk a czwarte Agata Piekarz. 5-bój młodziczek zastąpił od tego roku rozgrywany dotychczas 4-bój. W związku z tym Ola została pierwszą rekordzistką klubu w tej konkurencji. Wynik jaki uzyskała (2541 pkt) w chwili obecnej daje Oli drugie miejsce na kajowych listach, Weronice - 4 miejsce a Agacie - 10.
Wielobój chłopców wygrał Oskar Domingos (2554 pkt) wyprzedzając Janka Zembika (2448). Oskar zwycięstwo zapewnił sobie świetnym biegiem na 110 ppł przebiegając dystans w czasie nowego swojego rekordu uzyskując III klasę sportową. Janek chociaż był lepszy w rzucie oszczepem i w biegu na 1000 m nie zdołał odrobić poniesionych strat. Na odnotowanie zasługuje udany start Michasi Zembik w chodzie na 3000 m,
w czasie nowego swojego rekordu i uzyskanie IV klasy sportowej.

BRAWA dla wszystkich startujących!!!

finał biegu na 100 m juniorek młodszych

-----------------------------------------------------------

zdjęcia z 1 dnia               zdjęcia z 2 dnia               komunikat z zawodów

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Copyright 2015 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.