NAJLEPSI ZAWODNICY PO PIERWSZEJ
CZĘŚCI SEZONU 2013

Udział w zawodach, osiągane wyniki sportowe, zajęte miejsca na zawodach mistrzowskich, staż w klubie to czynniki, które decydują o miejscu w klubowym rankingu zawodników sekcji lekkiej atletyki. Wewnętrzna rywalizacja trwa i właśnie osiągnęła półmetek. Powyżej prezentuję zawodników i zawodniczki z pierwszej dziesiątki.
Lideruje Paweł Pankratow, który jest bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem naszego klubu ale jego przewaga jest niewielka bo przedłużająca się kontuzja kolana skutecznie wyeliminowało go ze startów w pierwszej części sezonu (także z udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów). Miejmy nadzieję, że od września Paweł wróci na lekkoatletyczne bieżnie, skutecznie rywalizując z najlepszymi w kraju.

Paweł Pankratow podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Biegach Przełajowych

Na pewno wysokie miejsce na koniec roku zajmie Piotr Oleszczyszyn. Aktualnie jest trzeci ale ma już zapewniony udział w tegorocznej OOM i za 2 tygodnie, po dobrym występie w 8-boju, może być liderem naszego rankingu, pewnie.

Piotrek Oleszczyszyn                                    Sławek Jakubik

Od września do ataku ruszą młodzicy bo w tym miesiącu odbędą się Mistrzostwa Województwa, Mistrzostwa Międzywojewódzkie oraz Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Aktualnie w pierwszej dziesiątce jest aż 5 młodzików. Najwyżej z nich zostanie sklasyfikowany zawodnik lub zawodniczka, który bądź która zakwalifikuje się i odniesie sukces w MP. Największe szanse ma Sławek Jakubik (trzeci wynik w kraju) i Marta Kwiecień (4-7 wynik w kraju). Nie bez szans jest Klaudia Szkudlar, którą stać na "duże wyniki". Kto we wrześniu będzie miał życiową formę? Pożyjemy - zobaczymy.

Marta Kwiecień                                         Klaudia Szkudlar

W obliczu startów wrześniowych młodzików trudno będzie utrzymać swoje miejsca juniorom którzy nie zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski (Starosta, Jenne, Michalski) tym bardziej, że z drugiej dziesiątki mogą "zaatakować" kolejni młodzicy (Wójs, Błaż, Kaciupa, Kałachurska, Kociuba, Miler). Walka o "10" w klubie będzie trwała pewnie do ostatniego startu w tym sezonie a pozytywnym skutkiem tej rywalizacji niech będą nowe rekordy życiowe, nowe klasy sportowe czy rekordy klubu.
Jedno jest pewne - będzie ciekawie.

wyniki rankingu - stan na dn. 10.07.2013 r.

Copyright 2013 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.