XVI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W Chorzowie, w dn. 27.03.2010 r. odbyła się
XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Biegach Przełajowych
.
Ze zmiennym szczęściem startowali nasi zawodnicy a efekt końcowy można ocenić jako dobry. Małgosia Bylińska została najwyżej sklasyfikowana z licznej grupy hermesiaków. 32 miejsce Małgosi zapewne nie jest szczytem marzeń ale rywalizacja
w biegach przełajowych jest zdecydowanie największa spośród wszystkich konkurencji biegowych. W przełajach mogą startować wszyscy najlepsi i to nie tylko lekkoatleci. Osiągnąć sukces jest niezmiernie ciężko i dostępne jest to tylko dla najlepszych.
W każdym z biegów bierze udział powyżej 100 zawodników, którzy przeszli eliminacje w zawodach międzywojewódzkich.

- MAŁGOSIA BYLIŃSKA - wystartowała w biegu na dystansie 3 000 m. zajmując w stawce 90 juniorek młodszych, które ukończyły bieg, 32 miejsce.
- PATRYCJA POŚNIAK - wystartowała w biegu na dystansie 2 000 m. zajmując w stawce 106 zawodniczek 35 miejsce.
- MANUELA POŚNIAK - wystartowała w biegu na dystansie 3 000 m. zajmując w stawce 90 juniorek młodszych, które ukończyły bieg, 44 miejsce.
-  OLA SZEWCZYKOWSKA - wystartowała w biegu na dystansie 3 000 m. zajmując w stawce 90 juniorek młodszych, które ukończyły bieg, 59 miejsce.
- MIŁOSZ GÓRSKI - wystartował w biegu na dystansie 3 000 m. zajmując w stawce 115 juniorów młodszych, którzy ukończyli bieg, 70 miejsce.
- NIKOLINA SZURGOCIŃSKA - wystartowała w biegu na dystansie
2 000 m. zajmując w stawce 106 zawodniczek 73 miejsce.
- RAFAŁ CHIMIAK - wystartował w biegu na dystansie 5 000 m. Bieg ukończyło 103 zawodników. Rafał, niestety, biegu nie ukończył.

Udział aż siedmiu zawodników naszego klubu to niewątpliwy sukces trenera Janka Podleśnego. Dzięki temu, zespołowo, zajęliśmy 27 lokatę w klasyfikacji klubowej,
w której znalazło się aż 149 klubów. Startujący w Chorzowie zawodnicy zdobyli 10 pkt.
do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży.

komunikat z zawodów

-----------------------------------------------------------------------

Copyright 2010 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.