MISTRZOSTWA POLSKI W WIELOBOJACH
Piła, 06-07.06.2009 r.

7-bój to trudna konkurencja lekkoatletyczna a 14 miejsce to dobre miejsce. Mistrzostwa Polski rozegrano 6-7 czerwca w Pile. Zawodniczki przez 2 dni wzięły udział w 7 konkurencjach. Figla sprawiła pogoda, której coś się poprzestawiało
i zapewne myślała że jest listopad. Mimo niekorzystnych warunków poziom zawodów był wyższy jak w tamtym roku a o miejsca punktowane (do 16) walka trwała do ostatnich metrów kończącego wielobój biegu na 800 m.

W zawodach wystartowała Ilona Janas. Zaczęła b.dobrze przebiegając 100 m przez płotki w najszybszym w swojej karierze czasie a mogło być jeszcze lepiej gdyby podnosiła wyżej nogę atakującą i nie zahaczyła o 7 płotek. W trwającym 1,5 godz. konkursie skoku wzwyż było już nieco gorzej. "Tylko" 1.54 m to jak na nią trochę za mało. Podobnie było w kuli. Granica 9 m powinna być zdecydowanie przekroczona. 200 m kończące pierwszy dzień dało nadzieję na dobry końcowy wynik wieloboju. Tak szybko Ilona 200 m jeszcze nie pobiegła (nie licząc biegu w Słubicach z niedopuszczalnym wiatrem). Skok w dal rozpoczynający drugi dzień zmagań był dobry ale nie rewelacyjny. Powinno być 5 m gdyby pocelowała na belkę. O oszczepie lepiej nie wspominać. Totalna porażka:). Dobrze że złe wrażenie z szczepu można było naprawić w biegu na 800 m. Tu niespodzianka bo kolejna życiówka, mała ale zawsze. To dobrze, że starczyło ambicji na walkę do końca bo różnice między zawodniczkami były nie wielkie.

GRATULACJE!!!

komunikat końcowy z zawodów

Na żółto - Rekordy Życiowe !!!

Janas Ilona jun 7-bój 3903 pkt
  100 ppł 16,11
  wzwyż 1,54
  kula 8,84
  200 m 27,60
  w dal 4,85
  oszczep 23,57
  800 m 2:42,46

-----------------------------------------------------------------------

Copyright 2009 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.