, 06-07.06.2009 r.

--------------------------------------------------------------------------

7 medali przywieźli z Poznania nasi lekkoatleci. Pogoda dopisała a zawody,
w większości konkurencji, stały na bardzo dobrym poziomie.

Jedyne złoto dla Hermesa wywalczyła Dominika Mirek, która wygrała konkurs skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 1.58 m. Wcześniej uzyskany wynik -
1.60 m. prawdopodobnie zagwarantuje Dominice udział w lipcowej OOM. Aktualnie jest to 7 wynik w kraju w kat. juniorki młodszej.

Srebrny medal, w biegu na 100 m juniorów, wywalczył Mateusz Głos przebiegając dystans w 11.52 s walcząc nie tylko z rywalami ale także z przeciwnie wiejącym, silnym wiatrem. Srebro przypadło także Roksanie Borkowskiej. W biegu na 400 m osiągnęła 60.99 s. Czekamy na biegi Roksany poniżej 60 sekund.
Drugie miejsce w skoku w dal ale za to świetnym rezultatem zajęła Magda Chrzanowska "frunąc" daleko bo aż na 5.51 m. Podobnie jak u Dominiki ten rezultat daje Magdzie 7 pozycję na krajowych listach juniorek młodszych.
Ostatni srebrny medal wywalczył zespół juniorek młodszych w sztafecie 4x400 m jednak wynik jaki osiągnęły nasz panie nie daje nadziei na udział w OOM. Dziewczęta pobiegły w składzie: Chrzanowska, Pieróg, Konikowska, Witek.

Trzecie miejsce, brązowy medal zdobyła Roksana Borkowska w biegu na 800 m (2:21,77 s) oraz Adrian Serafin rzucając oszczep 700 g na odległość 51.91 m

Na chwilę uwagi zasługuję występ Damiana Tyczki, który był dopiero czwarty ale za to pokonując w skoku wzwyż poprzeczkę na wysokości 1.90 m prawdopodobnie zapewnił sobie udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży ponieważ na dzisiaj jest to 12 wynik w kraju.
Trzecią klasę sportową uzyskała w biegu na 2000 prz. (7:59.67 s) Małgosia Bylińska. Jednak w jej przypadku występ w Krakowie podczas tegorocznej OOM jest mniej pewny ponieważ jest to 16 wynik w kraju a w zawodach wystartuje tylko 20 najlepszych zawodniczek. Wyniki można uzyskiwać do 22 czerwca. Miejmy nadzieję, że Małgosia znajdzie się w ekipie Hermesa na Mistrzostwa Polski.