MŁODZIKÓW

Poznań
, 06-09-2008 r.

--------------------------------------------------------------------------

3 medale oraz 9 miejsc punktowanych (w pierwszej ósemce) to najważniejsze osiągnięcia wyjazdu do Poznania. Pogoda dopisała,  atmosfera na najważniejszych zawodach w tej kat. wiekowej była bardzo gorąca a start naszych zawodników można zaliczyć do udanych, chociaż kilku naszych zawodników może śmiało powiedzieć o pechu.
W poznańskich mistrzostwach wystartowali reprezentanci 55 klubów z woj. zachodniopomorskiego i wielkopolskiego i w tym gronie zajęliśmy 9 miejsce, zdobywając 12 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży.

Najwyższe, 2 miejsce wywalczył zespół dziewcząt w sztafecie 4x100 m w składzie: Paulina Witek, Natalia Nowak, Kasia Geisler i Magda Gałka. Na dokładkę dziewczęta pokusiły się o nowy Rekord Klubu młodziczek.

Jedyną posiadaczką dwóch medali została Paulina Witek, która oprócz srebra
w sztafecie wywalczyła brąz w biegu na 300 m

Trzecią medalistką została w konkursie skoku wzwyż Monika Baranowska osiągając wynik równy swojej "życiówki" - 1,55 m.

Rewelacyjnie spisała się podopieczna Doroty Chlasty - Julita Drąg, która w rzucie młotem, zajmując 4 miejsce ustanowiła bardzo dobry rekord życiowy  (39,42 m.) wypełniając tym samym normę na III klasę sportową. IV klasę uzyskał Dawid Śliwa przebiegając 300 m.ppł. w czasie 44,18 s. zajmując V lokatę.

Największym pechowcem została Ola Szewczykowska, poturbowana na starcie biegu na 1000 m. zakończyła swój udział w oddziale szpitalnym na szyciu rany po kolcach biegowych. Szkoda, Ola była w bardzo dobrej formie i mogła trochę pomieszać kolejność w pierwszej ósemce tej konkurencji. Pozostali "pechowcy"- którzy zajęli 9, nie punktowane miejsce to: Łukasz Beta (rzut młotem), Iza Robak (chód 3000 m), Justyna Konikowska (1000 m), Magda Gałka (300 m), Ola Wypych (300 m.ppł).