MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI
W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Olszyna
, 24-11-2007 r.

W Olszynie (pow. lubański, woj. dolnośląskie) rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, w których triumfowali Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek) i Kamil Murzyn (Śląsk Wrocław).
---------------------------------------------------------------------------------------------

Srebrny medal przypadł Dominice Glowczewskiej (SKLA Sopot), która rozdzieliła włocławianki, wyprzedzając Iwonę Lewandowską.
Dalsze lokaty w biegu przypadły juniorkom, których aż 5 uplasowało się w pierwszej „10”, a najszybszą z nich była Karolina Waszak (UKS Barnim Goleniów).
Na 11 miejscu wśród "młodzieżówek" uplasowała się nasza zawodniczka Joanna Rybacka zajmując w biegu (razem z juniorkami) 20 lokatę.

Wśród mężczyzn zaciętą walkę o medale stoczyli Kamil Murzyn (Śląsk Wrocław),
Łukasz Parszczyński (Polonia Warszawa) i Radosław Kłeczek (LLKS Osowa Sień), którzy w tej kolejności w jednosekundowych odstępach minęli linię mety.
Czwórka najszybszych juniorów kończyła bieg blisko siebie, najszybszy okazał się Dawid Szewczyk z Budowlanych Częstochowa.

Drużynowo bezkonkurencyjne były zawodniczki LKS Vectry Wlocławek oraz biegacze Śląska Wrocław.
Po zawodach ustalony został skład na Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych, które odbędą się 9 grudnia w hiszpańskim Toro. Polskie drużyny wystartują w kategorii juniorów i młodzieżowców, w ekipie nie znaleźli się seniorzy. Wśród juniorów znaleźli się reprezentanci naszego województwa: Karolina Waszak oraz Krystian Zalewski (oboje Barnim Goleniów)

pełen komunikat

Copyright 2007 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.