ARCHIWUM



2 0 0 9  r.


Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tej jakże ważnej, uroczystej chwili, w historii naszego klubu. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli
w przygotowaniu, przeprowadzeniu akademii 50-lecia MKS Hermes. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas finansowo, dzięki czemu mogliśmy przygotować atrakcyjne pamiątki w ilości zaspokajającej potrzeby chwili.
Siła i pozycja naszego klubu to nie tylko wyniki sportowe, to rzesza przychylnych nam osób, którzy nigdy nie odmawiają swojej pomocy
w chwilach dla nas ważnych. Tak było i tym razem. Jeszcze raz dziękujemy.

więcej o przebiegu uroczystości w GDK
zdjęcia z zabawy w "Arkadii" (256 zdjęć)
 



W miniony weekend byliśmy organizatorem
Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biathlonie Letnim
.
Te atrakcyjne w swojej formie zawody wpisały się na stałe w gryfiński kalendarz
i chociaż pogoda nie rozpieszczała (hura, nie padał deszcz!) to na starcie stanęła liczna grupa młodych biatlonistów (14-16 latków).
Na strzelnicy dominowali goście z Gdyni i Luzina (pomorskie) ale biegowo gryfiniacy byli o klasę lepsi co pozwoliło na zgarnięcie aż sześciu złotych medali. W biegach indywidualnych Mistrzami zostali: Nikolina Szurgocińska i Miłosz Górski (sprint) oraz Justyna Konikowska i Rafał Chimiak (bieg długi)


 

W sobotę, 10 października na stadionie miejskim w Gryfinie, odbyły się
67 Masowe Biegi Przełajowe.
W programie oczywiście (zawsze na jesień) odbył się bieg im. Ludwika Alchimowicza (zwycięzcami zostali Michał Bara i Edyta Rybacka - wygrali także w XXX Biegu Transgranicznym) oraz, po raz pierwszy, bieg nauczycieli o puchar ZNP (zwycięstwo Marka i Moniki Saneckich).

Dużą ilość zdjęć można obejrzeć na stronie gryfińskiego MOS-u
( www.mosgryfino.pl ) albo po prostu kliknij tutaj
 

25 zawodników i zawodniczek naszego klubu wzięło udział
w I rzucie Ligi Juniorów, w Zielonej Górze.

Gdyby nie dość silny wiatr to można by powiedzieć, że pogoda w Zielonej Górze była świetna jak na tę porę roku jednak wyniki większości naszych najlepszych zawodników były "tylko" dobre. Jako zespół wypadliśmy tak sobie ale przyczyną jest młoda kadra juniorowska w dużej mierze składająca się z kończących wiek młodzika zawodników.

Niejako "na pocieszenie" padły dwa Rekord Klubu.


31 lat czekaliśmy na nowy rekord młodziczek na 100 m. W 1978 r. 15-letnia wychowanka trenera Eugeniusza Kuduka - Małgorzata Wilczek, przebiegła 100 m w 12,7 s. co uwzględniając różnicę między pomiarem elektronicznym a ręcznym (+ 0,25 s) dawało 12,95 s. W sobotę 12 września w Koszalinie, podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, także 15-letniej wychowance Ani Gierasimczyk - Natalii Nowak zmierzono 12,94 s. Małgosi Wilczek, zostały jeszcze dwa rekordy w kategorii młodziczek (60 m, 200 m) i rekord OPEN na 100 m - 12,3 s (12,55 s).


Dwa obozy nasz klub zorganizował w sierpniu.  Najmłodsi z trenerką Anią pojechali do Gutzkow w Niemczech a starsi do Lidzbarka (33 zawodników + 3 trenerów) gdzie przygotowywaliśmy swoją formę na drugą część sezonu startowego. Warunki treningowe były niezłe, co prawda na stadion tartanowy musieliśmy dojeżdżać do sąsiedniego miasta ale za to na miejscu były super ścieżki leśne i fajna plaża nad jeziorkiem. Zaliczyliśmy duuuże ognisko a co niektórzy zawitali na pola Grunwaldu. Ogólnie obozy się podobały a najważniejsze, że dobrze popracowaliśmy.


 

Niedawno powstały w naszym klubie "Klub Biegacza" już aktywnie działa. W ostatnią środę, po parku od godz. 2000 biegała pokaźna grupa złożona z ok. 25 osób. Najstarsza osoba była po 60-ce a najmłodsza miała 15 lat. Wszystkich połączyło jedno - wiara, że w grupie biega się raźniej. To szansa na wspólną przygodę oraz na nowe znajomości. Bieganie jest tanie i zdrowe a park spory i zapewne zmieści się w nim dużo większa grupa "biegaczy".


 

Przy zmiennej pogodzie odbyła się w Krakowie w dn. 24-26.07.2007 r
XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce
.
Tak jak pogoda zmiennie startowali nasi zawodnicy. Były wzloty i upadki a efekt końcowy można ocenić jako przyzwoity. 7 miejsce Magdy, 12 Dominiki, 14 Adriana
i 15 sztafety dziewcząt 4x400 m. Starczyło to na zajęcie 85 miejsca w rywalizacji klubowej, w której sklasyfikowano 218 klubów naszego kraju.

 

Mistrzostwa Polski Juniorów rozegrane w Słupsku w dn. o3-05.07.2009 r. upłynęły w zalanej słońcem scenerii. Pogoda dopisała, padło wiele świetnych rezultatów a zawody stały na wysokim poziomie sportowym. Nasza ekipa nie liczyła na wielkie sukcesy ale zabrakło choćby jednego rekordu życiowego. 2 pkt zdobyte przez sztafetę dziewcząt 4x400 m to zdecydowanie za mało jak na nasze aspiracje.

 

W Festiwalu wzięło udział około 400 młodych sportowców z całego kraju. Turniej był organizowany wspólnymi siłami przez gryfińskie kluby sportowe (MKS Hermes,
KS Energetyk, UKS Energetyk-Junior). Udział w naszym turnieju traktowany jest jako sportowe rozpoczęcie wakacji gdzie oprócz w gry w piłkę nożną można zwiedzić nasze miasto, skorzystać z atrakcji Centrum Wodnego „Laguna”, nawiązać nowe znajomości. W turnieju uczestniczyło 29 drużyn chłopców oraz 3 drużyny dziewcząt, które uczestniczyły w rozgrywkach chłopców rocznika 1997. Zespoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych otrzymały puchary, medale, zwycięscy - nowe stroje piłkarskie. Pozostali otrzymali pamiątkowe statuetki. Tradycyjnie każdy uczestnik otrzymał koszulkę festiwalową, którą, jak co roku ufundowała największa firma naszego regionu, czyli

PGE Zespół Elektrowni „Dolna Odra” S.A.

 



Do naszego biegu wstępnie zapisało się 60 "biegaczy" ale frekwencja przeszła oczekiwania organizatorów. W biegu wzięło udział około 120 osób.

Ostatnie okrążenie, po 4 godzinach i 24 minutach biegu, pokonało ok.40 osób a wśród nich znane  osoby: Jan Podleśny, Andrzej Urbański, Marek Sanecki, Jarek Janicki, Tadeusz Wójcik, Krzysztof Szczerbiński, Maciek Racinowski, Jarek Filip oraz członkowie zarządu KS Energetyk z prezesem Markiem Hipszem na czele.

 

7 medali przywieźli z Poznania nasi lekkoatleci. Pogoda dopisała a zawody,
w większości konkurencji, stały na bardzo dobrym poziomie.

Jedyne złoto dla Hermesa wywalczyła Dominika Mirek, która wygrała konkurs skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 1.58 m. Wcześniej uzyskany wynik -
1.60 m. prawdopodobnie zagwarantuje Dominice udział w lipcowej OOM. Aktualnie jest to 7 wynik w kraju w kat. juniorki młodszej.

 

7-bój to trudna konkurencja lekkoatletyczna a 14 miejsce to dobre miejsce. Mistrzostwa Polski rozegrano 6-7 czerwca w Pile. Zawodniczki przez 2 dni wzięły udział w 7 konkurencjach. Figla sprawiła pogoda, której coś się poprzestawiało
i zapewne myślała że jest listopad. Mimo niekorzystnych warunków poziom zawodów był wyższy jak w tamtym roku a o miejsca punktowane (do 16) walka trwała do ostatnich metrów kończącego wielobój biegu na 800 m.


Chociaż do Polic nie przyjechało wielu zawodników i mityng był bardzo kameralny to jednak niektóre wyniki były bardzo obiecujące. Pogoda sprzyjała sprinterom ponieważ wiatr oscylował w dopuszczalnych granicach czyli do + 2,0 m/s. Gratulacje dla wszystkich za nowe rekordy i mam nadzieję, że na tym się nie skończy a kolejne rekordy to kwestia następnych startów. Dla juniorów następna okazja już za tydzień
w Poznaniu, gdzie weźmiemy udział w Mistrzostwach Międzywojewódzkich. Chwila prawdy nastąpi w Pile, gdzie Ilona Janas weźmie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w 7-boju. Trzymajcie kciuki!!!



Dużo świetnych rezultatów osiągnęli nasi zawodnicy podczas Ligi Juniorów w Słubicach w sobotę 23 maja. To nic, że trochę dmuchało, ważne aby w pamięci zostało przyjemne uczucie z osiągania rekordowych wyników a pęd do coraz lepszych rezultatów będzie nieodparty. Dzień później, w Szczecinie nasi młodzi zawodnicy walczyli o punkty w Lidze Młodzików. Tym razem pogoda była bez zarzutów a niektóre osiągnięte wyniki sprawiły radość nam wszystkim. Brawa za nowe życiówki, za dobre rezultaty. Jak komuś się jednak nie udało to niech pamięta, że za tydzień znów będą zawody.
 

liga juniorów

liga młodzików
 

Pogoda popsuła radość z rywalizacji podczas Mistrzostw Województwa Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w sobotę 16 maja w Stargardzie Szczecińskim. Dla nas, na osłodę, zostało parę medali (bez komentarza - nie liczy się wygląd tylko wartość :)), oraz II klasy uzyskane przez Magdę i Miłosza w biegach przez płotki i parę wyników potwierdzających wzrost formy.

 


NAJWIĘKSZY SUKCES W HISTORII GRYFIŃSKIEJ GIMNASTYKI ARTYSTYCZNJEJ

Ręce same składają się do braw. Brawo Ola, brawo Justyna i oczywiście brawo trenerka i rodzice bo sukces nigdy nie nie byłby możliwy gdyby nie świetna współpraca pomiędzy zawodniczkami, trenerką i rodzicami.

Cztery medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w pierwszych dniach maja w Krakowie, przywiozły gimnastyczki Hermesa do Gryfina. Trzy padły łupem Justyny Wójcikowskiej (ur. w 2000 r.) a jeden wywalczyła Aleksandra Kubiak.
Obie zdobyły tytuły Wicemistrzyń Polski w wieloboju


Białogard przywitał nas słoneczkiem a że jest to świetne miejsce na osiąganie bardzo dobrych wyników, wielu naszych zawodników nieomieszkało skorzystać z tej szansy
i pożegnało się ze starymi życiówkami. Gratulacje dla wszystkich za nowe rekordy
i mam nadzieję, że na tym się nie skończy a kolejne rekordy to tylko kwestia czasu.

 

Około 200 zawodników i zawodniczek reprezentujących 9 klubów lekkoatletycznych naszego województwa stanęło do walki o medale Otwartych Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce. Sobota 25 kwietnia dla wielu była dniem rozpoczęcia tegorocznej rywalizacji na otwartym stadionie a wierzę, że tegoroczny sezon będzie bardzo ciekawy. Życzę wszystkim szansy rywalizowania z najlepszymi
w kraju podczas Mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych.

NIECH ZDROWIE I "ŻYCIÓWKI" BĘDĄ Z WAMI :)

komunikat z zawodów
 

Grupa młodych zawodników naszego klubu z grup trenerów Piotra Stefańskiego
i Marka Koneckiego wzięła udział w sobotę 28 marca w Pyrzycach
w XXXVI Biegach Gryfitów. Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyła się bardzo ciekawa rywalizacja, która dla wielu naszych zawodników zakończyła się sporym sukcesem.

 

8 naszych zawodników "punktowało" co ostatecznie przyniosło zwycięstwo w rywalizacji klubowej podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych, które odbyły się w sobotę 21 marca 2009 r. w Poznaniu, w okolicach toru regatowego Malta. Chociaż do szczęścia zabrakło medali to i tak występ naszych młodych przełajowców należy uznać za duży sukces. W zawodach punktowało 36 klubów ale liczba klubów, które wzięły udział w zawodach zapewne była sporo większa. Gdyby nie problemy zdrowotne w tygodniach poprzedzających mistrzostwa, rezultaty mogły być jeszcze bardziej okazałe. Gratulacje dla zawodników oraz trenera Jana Podleśnego.

zobacz komunikat z zawodów w Poznaniu

 

Pomimo nieobecności kilku bardzo dobrych zawodników (Szewczykowska, Konikowska, Wasielewska, Nowak, Tomczyk, ekipa naszego klubu wywalczyła pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej i drugie w medalowej, tegorocznych
Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych,
 które odbyły się w sobotę 07-03-2009 r. w Policach.

Cieszy tak dobra forma przełajowców tym bardziej, że za tydzień w Olszynie Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów a za dwa tygodnie Mistrzostwa Międzywojewódzkie w Poznaniu. Duże brawa dla zawodników i trenera Jana Podleśnego.

zobacz komunikat z zawodów w Policach


W sobotę 28 lutego oraz w niedzielę 1 marca, w gryfińskim gimnazjum odbyły się Mistrzostwa Okręgu Zachodniopomorskiego w Gimnastyce Artystycznej.
Nasze zawodniczki zdobyły dwa medale. Złoty krążek zawieszono Justynie Wójcikowskiej, która pokonała rywalki ze Szczecina w sposób niekwestionowany. Cieszy bardzo dobra postawa naszej młodej zawodniczki, przymierzającej się do rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w kraju podczas tegorocznej OOM.
Brązowy medal przypadł po dwóch dniach rywalizacji Kasi Żołnowskiej, która startowała w kategorii seniorek rywalizując ze starszymi (nawet o 5 lat) koleżankami.
Za niespodziankę należy uznać dopiero 4 miejsce utytułowanej Oli Kubiak. Mam nadzieję że do Olimpiady Młodzieży wszelkie problemy z opanowaniem trudnych układów Oli zostaną pokonane i ponownie będziemy cieszyć się z wyśmienitych występów Oli w Mistrzostwach Polski.
Czwarte miejsce w kategorii młodziczek zajęła Weronika Stefaniuk a dziewiąte startująca w juniorkach Ala Florek.

OBÓZ ZIMOWY W SZKLARSKIEJ PORĘBIE, 2009

Wszystkie głosy twierdzą, że obóz był udany. Wycieczki w góry odbyły się w cudownych warunkach, słoneczko, pełna widoczność a widoki - zapierające dech w piersiach.
Obóz zimowy to jeden z najważniejszych etapów przygotowań do sezonu letniego a dla zawodników przygotowujących się do biegów przełajowych, to wręcz obowiązek. Mam nadzieję, że praca  treningowa wykonana na obozie zaowocuje sukcesami w rywalizacji
 w nadchodzącym sezonie 2009. Zapraszam wszystkich uczestników obozu do wyrażenia swojej opinii o nim w księdze gości.

kliknij tutaj i zobacz zdjęcia z obozu

Już po raz trzeci sekcja gimnastyki artystycznej naszego klubu zorganizowała  Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej GRYFINO GIM.ART.CUP 2009.
 W międzynarodowej obsadzie (wystartowały zawodniczki z Białorusi, Rosji
i oczywiście z Polski) zawodniczki MKS Hermes walczyły o turniejowe medale.  Szczególnie liczyliśmy na nasze najlepsze zawodniczki: Wiktorię Żurowską, Justynę Wójcikowską, Olę Kubiak i Katarzynę Żołnowską. Na podium stanęła Ola i Kasia a wcale to nie było takie proste.

ZOBACZ  KOMUNIKAT Z ZAWODÓW                    ZDJĘCIA

 


 


Copyright 2009 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl