GRYFIŃSKIE RAJDY ROWEROWE
edycja XXV - rok 2019

13 kwietnia rusza  XXV edycja Gryfińskich Rajdów Rowerowych pn.
„5x5 na 25 cykl Gryfińskich Rajdów Rowerowych – Rowerowo
i Okołorowerowo”

13 kwietnia 2019 r. o godz. 9.30 z pl. Barnima I w Gryfinie rozpoczyna się jubileuszowy XXV cykl rajdów rowerowych organizowanych przez MKS „Hermes”, przy wsparciu samorządu Powiatu Gryfińskiego. Gryfińskie Rajdy Rowerowe (GRR) to cykliczna impreza odbywająca się nieprzerwanie od 1995 roku.  Rajdy służą przede wszystkim tym zwolennikom cyklistyki, którzy chcieliby poznać lub pogłębić wiedzę o powiecie gryfińskim i sąsiadach zza Odry. Podczas rajdów poznajemy obiekty dziedzictwa kulturowego, walory krajobrazowe, przyrodnicze, historyczne, gospodarcze i społeczne na trasach rajdów. Gryfińskie Rajdy Rowerowe wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu społeczeństwa w poszukiwaniu sposobów eliminowania negatywnych skutków rozwoju cywilizacyjnego, wprowadzając do swoich działań aktywność ruchową. Jako masowa impreza rekreacyjna służy dobru rodzinnemu, jednoczy uczestników, poprawia zdrowie, kondycję oraz uczy umiejętności orientowania się w terenie, posługiwania się mapą i opisami tras, przygotowuje do bliższych i dalszych samodzielnych i rodzinnych eskapad rowerowych. Istotą rajdów jest także poznawanie zasad bezpieczeństwa jazdy na rowerze, informowanie o zmianach w przepisach ruchu rowerowego oraz zmniejszenie ryzyka wypadków rowerowych.
 Na koniec cyklu rajdów rozlosowane będą nagrody dla uczestników.

- więcej - terminarz i regulamin rajdów

fotki z rajdów w poprzednich latach

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

rajd 1 23.04.2016 r. - informacja - zdjęcia

Copyright 2019 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.