GRYFIŃSKIE RAJDY ROWEROWE
edycja XXIV - rok 2018

W tym roku odbędzie się już XXIV edycja Gryfińskich Rajdów Rowerowych pn. „ROWEREM DLA STULECIA NIEPODLEGŁEJ”. Rozpoczynamy 14 kwietnia rajdem pn. "PRZYCZÓŁEK SZCZECIŃSKI".  Dyrektor GRR, pan Andrzej Urbański, przygotował 10 rajdów (patrz terminarz).

Tegoroczny cykl rajdów stawia sobie za cel – uczczenie 100 – lecia niepodległości Polski. Cel ten realizowany będzie poprzez organizację rajdów rowerowych skierowanych do szerokiego kręgu turystów wielu pokoleń, w tym młodzieży, rodzin
i pionierów Polskości na Ziemi Gryfińskiej lub ich rodzin.

Rajdy – wycieczki krajoznawcze - mają wprowadzić uczestników oraz mieszkańców Powiatu w nowe 100 – lecie oraz utrwalać poczucie nowej tożsamości naszej „Powiatowej ojczyzny”, w tym opartej o otwarte sąsiedztwo kulturowe. Bazą odniesienia budowania własnej tożsamości będą: miejsca walk oddziałów polskich artylerzystów w 1945 roku oraz polskiego osadnictwa na Ziemi Gryfińskiej.

- terminarz i regulamin rajdów

fotki z rajdów w poprzednich latach

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

rajd 1 23.04.2016 r. - informacja - zdjęcia

Copyright 2018 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.